logo

wróć do news

KTMSKLEP.PL RACING NEWS: RYWALIZACJA W MISTRZOSTWACH POLSKI MX I ENDURO - ZAKOŃCZONA

14-09-2016
MP MX W GDAŃSKU - MX 65
W klasie MX65 najważniejszą walkę, bo walkę o miejsce na podium w Mistrzostwach Polski 2016 toczył Mikołaj Białecki. Rywalizację w Gdańsku Mikołaj rozpoczął od wykręcenia piątego czasu podczas treningu dowolnego, ale podczas kwalifikacji podkręcił już tempo i uzyskał trzeci czas w 26-osobowej stawce. W wyścigach głównych Mikołaj udowodnił, że nawet duża presja nie jest w stanie pokrzyżować jego planów i dwukrotnie linię mety przekroczył na 3 miejscu. Dodatkowe 80 punktów, które zasiliło jego konto, pozwoliły mu tylko umocnić się na trzeciej pozycji w klasyfikacji sezonu MX65 i sięgnąć po tytuł II-wicemistrza kraju 2016!!!

Pozostali nasi zawodnicy z KTMSKLEP.PL / MXKOWALSKI KIDS TEAM mistrzostwa ukończyli na: Wiktor Sobiech - miejsce 4, Jakub Kowalski - miejsce 7, Artur Gałuszka - miejsce 8, Igor Lemańczyk - miejsce 10.

Najważniejszą sprawą na dziś było finałowe starcie ORLEN MX MP , i dokończenie tego co sobie założyliśmy na początku sezonu. JEST II Wicemistrz POLSKI MX65  - skomentował po rundzie w Gdańsku Mikołaj Białecki.

KLASA MX85
Reprezentujący nasze barwy w klasie MX85 Mateusz Szafrański wykonał w tym sezonie kawał dobrej roboty i po 6 eliminacjach został sklasyfikowany na wysokim czwartym miejscu w klasyfikacji generalnej!!! Filip Rogowski mistrzostwa ukończył z 12 wynikiem.

Dzisiaj w Gdańsku odbyła się ostatnia runda Mistrzostw Polski. W klasyfikacji generalnej tych zawodów w klasie MX 85 zająłem 4 miejsce. Jest to dla mnie ogromy sukces tym bardziej, że jest to pierwszy sezon w tej wymagającej klasie. Zajęcie tak wysokiej pozycji bez wsparcia ogromnej rzeszy ludzi dobrej woli nie było by możliwe. Ogromne podziękowania dla Pana Mirka Kowalskiego, Oskara Wojciechowicza i Marcina Wójcik oraz dla wszystkich sponsorów. - Mateusz Szafrański

KLASA MX2 Junior
Podczas zmagań w Gdańsku nasz zawodnik, Cezary Lewko dwukrotnie w finałach wykręcił 3 czas w stawce, dzięki czemu ostatnią rundę mistrzostw kraju MX ukończył z trofeum za zajęcie 3 miejsca na podium. Finalnie po 6 rundach i zmianach regulaminowych, wprowadzonych w trakcie sezonu, Lewko ze stanem konta wynoszącym 383 punkty został sklasyfikowany na 4 miejscu generalki. Jak sam mówi: Fakt jest taki, że po obliczeniach, z I Wicemistrza Polski spadam na czwartą lokatę.

Drugi z naszych riderów MX2 Junior - Artur sikora - zajął 16 miejsce.

Rundę w Gdańsku ukończyłem na trzeciej pozycji przegrywając po dobrej walce z Kubą#101 i Wojtkiem#58. am walczyłem o HONOR, mój KTM 125 SX spisywał się rewelacyjnie, super zestrojone zawieszenie WP pozwalało na bardzo szybką i komfortową jazdę. Cieszy dobra dyspozycja i kolejny sezon MP bez kontuzji.Prawdopodobnie były to moje ostatnie zawody w klasie MX2Junior w Mistrzostwach Polski z którą chciałbym się już pożegnać, w następnym sezonie planuję ścigać się już z seniorami, ale na ostateczne decyzje trzeba jeszcze poczekać. W tym miejscu chciałbym podziękować Oskarowi Wojciechowiczowi za wsparcie ze strony Teamu KTMSKLEP.PL / WP Poland i produktami Motorex, całemu zespołowi KTM Olsztyn, a w szczególności Piotrkowi Rzepskiemu za serwis i kombinacje z zawieszeniami, Robertowi Radzikowskiemu za sprawne zaopatrzenie w części,Marcinowi Danowskiemu za logistykę motocyklową. - podsumował Lewko.

Podsumowując tegoroczne zmagania na torach MX, nie sposób nie wspomnieć o  klasyfikacji zespołów sponsorskich, w której to nasz zespół KTMSKLEP II w składzie Cezary Lewko, Artur Gałuszka i Mikołaj Białecki zajął czwarte miejsce! Drugi z naszych team'ów KTMSKLEP I: Jakub Kowalski, Igor Lemańczyk i Mateusz Szafrański zajął 7 miejsce na 15 teamów.

MP ENDURO - NOWY SĄCZ
Gdy w Gdańsku trwała batalia o ostatnie punkty w MP MX, w Nowym Sączu podobny bój toczył się w MP Enduro. Nasz zawodnik Krzysiek Nędzka zajął tam kolejno 7 i 10 miejsce. Finalnie sezon 2016 Nędzka zamknął z szóstym wynikiem w klasie Junior.

Jak sam podsumował ten sezon nasz rider: Pierwszy sezon enduro za mną. Na szczęście obyło się bez strat w sprzęcie ani ludziach - i z tego się najbardziej cieszę. Na pewno będzie tylko lepiej.

Dokonując sezonowych podsumowań, przypomnijmy również o wyniku Adriana Andrzejaka, który w Mistrzostwach Polski SuperEnduro 2016 zajął 4 miejsce w klasie Open. Krzysiek Nędzka serię ukończył natomiast z 5 wynikiem.

Wszystkim naszym zawodnikom - gratulujemy i jesteśmy dumni z Waszej postawy na torach MX, trasach enduro i superenduro w minionym sezonie 2016!